Kuruluş Hikayemiz

Anne - babalar çocuklarının evde kapalı kalmasından, okul dışında eğitim alamamasından ve sosyalleşememesinden oldukça endişeliydi. Ebeveynlerle ve uzmanlarla yaptığımız görüşmeler, Etkinlik Treni fikrinin doğmasında büyük etken oldu. Araştırmalarımız boyunca konusunda uzman pek çok eğitmen ile çalışarak ihtiyaçları belirledik. Çocuklar için hizmet veren sayısız şirket vardı ancak biz, konuya başka bir açıdan yaklaştık. Etkinlik yönetiminde 2001’den bu yana çok sayıda organizasyona imza atan Ra Ajans Halkla İlişkiler’in bir markası olarak doğan Etkinlik Treni ile A’dan Z’ye her detaydan sorumlu olacak, eğitim odaklı bir yaklaşıma sahip olacaktık. Edindiğimiz bilgiler, eğlenmenin öğrenmede oynadığı önemli rolü ve kalıcı bilgilerin bu şekilde sağlanması gerektiğini keşfetmemizi sağladı.
Şimdi bu ekip çalışmasının sonucu olarak sayısız çocuğumuzu unutulmaz organizasyonlarda buluşturuyor, geleceğin mucitlerine, üretici ve yaratıcı beyinlerine yön veriyoruz.
Etkinlik Treni, organize ettiği alan gezileri ve organizasyonları ile çocukları evlerinden çıkarıp başka arkadaşlarla buluşturuyor, eğlendiriyor, okulda öğrendikleri bilgileri pekiştiriyor ve pek çok yeni şey öğretiyor. Çocuklar, günümüzde sanala taşınarak soyutlaşan kavramların somut halleri ile tanışıp, pasif öğrenmeden aktif öğrenmeye geçiyor. Misyonumuz, çocuklarımızın ufkunu genişletmek, hayal dünyalarını beslemek ve okul eğitim ve öğretimlerini olumlu yönde desteklemek olarak özetlenebilir.
Gerçekleştirdiğimiz her gezinin ve organizasyonun bugüne kadar yapılanlardan farklı olduğu konusunda iddialıyız. Çocuklarımızın eğlenmeleri, mutlu olmaları birinci önceliğimiz.